Erdogan szerint Putyin békülékenyebb és hajlana a tárgyalásokra
Recep Tayyip Erdogan török elnök szerint Putyin a jelek szerint „sokkal lágyabb és nyitottabb a tárgyalásokra” az ukrajnai háború befejezésével kapcsolatban, mint korábban, írja az Al Jazeera.
„Nem reménytelen a helyzet” – mondta a tárgyalások lehetőségéről.
Erdogan azerbajdzsáni útjáról való visszatérését követően beszélt erről – jelentette a török sajtó.
A török vezető azt is bizakodónak tartja, hogy meghosszabbítható az ENSZ és török közvetítéssel létrejött megállapodás, amely lehetővé tette több millió tonna ukrán gabona szállítását a világpiacra.
“Nincs akadálya a szállítási megállapodás meghosszabbításának” – mondta Erdogan.
“De ha van is hátráltató tényező, nincs akadálya annak, hogy legyőzzük.”
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a török elnök szavaira reagálva egy sajtótájékoztató keretein belül emelte ki, hogy Putyin „a kezdetektől fogva” nyitott a tárgyalásokra Ukrajnával, és „semmi sem változott”.
Mint Peszkov mondta: „Ha emlékszünk, Putyin elnök már a különleges katonai művelet előtt megpróbált tárgyalásokat kezdeményezni a NATO-val és az Egyesült Államokkal is.”
„Putyin nyitott volt a tárgyalásokra, egy dokumentumban majdnem megegyeztek az orosz és az ukrán tárgyalók. Ebből a szempontból tehát semmi sem változott. Az ukrán fél álláspontja változott. Az ukrán törvények tiltják a tárgyalásokat.”
Ezzel feltehetőleg arra utalt, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök e hónap ötödikén egy olyan rendeletet írt alá, amely kizárja, hogy tárgyalásokat folytasson Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.
A Zelenszkij honlapján közzétett dokumentum szerint az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (NSDC) „lehetetlennek” tartja az orosz elnökkel való párbeszédet.
Zelenszkij a határozat értelmében egyúttal arra utasította a kormányt, hogy készítsen elő javaslatokat egy többszintű biztonsági garanciarendszer létrehozására, amelynek célja Ukrajna védelmi potenciáljának növelése.
Ennek előzménye, hogy szeptember 30-án az NSDC egy olyan direktívát fogadott el, amelynek célja Ukrajna biztonságának garantálása és területi integritásának helyreállítása volt, miután Moszkva négy, részben Oroszország által ellenőrzött ukrán régiót hivatalosan elismert orosz területként.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/09/30/bajban-a-torokorszagba-menekult-oroszok-nem-fernek-hozza-a-penzukhoz/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez